YONEX JUNIOR CUP BERLÍN 2019

22.04.2019

Už 4. rokem se vydáváme na mezinárodní turnaj do Německa. V prvních dvou letech to byl Waghäusel, v těch druhých dvou pak Berlín. Loni naši vyhráli 6 medailí, ale všichni byli jen v kategorii B. Čeští hráči startují v Áčku, pokud jsou do 25. místa v republice. 5 našich hráčů hrálo s těmi nejlepšími v první výkonnostní skupině. Letos naši přiváží 7 medailových umístění. O 4 z nich se postaral Honzík Drlík ve dvouhře (2. místo U9 B), Jáchym Juřica s Lukim Hamrem ve čtyřhře (3. místo BD U11 B) a Toník Horák také ve čtyřhře (2. místo BD U11 B). Další 3 získali kluci ve skupině A opět v deblech. Gabik Trkan po slušném výkonu, ale i díky slabě obsazené skupině (3. místo BD U11 A) a Míša Havlíček a Luki Thor po boji s dánskými soupeři nakonec také vystoupali na stupně vítězů (3. místo BD U13 A).

Gabik Trkan a Toník Horák neudolali své soupeře v boji o 3. místo a zůstali na bramborové 4. příčce. Gabik odpadl fyzicky a Toník měl i trošku smůlu. Prohrál vlastně s klukem, kterého už porazil ve skupině. Bylo to hodně vyrovnané. Je potřeba podotknout, že výsledky nejsou do jisté míry tím nejdůležitějším na cestě k vychování šampióna. Daleko důležitější je práce na technice a rozvíjení hráče po všech stránkách. U těch nejmladších je na prvním místě technika. S přibívajícím věkem je potřeba postupně zařazovat stále více i další složky tréninku. Výsledek je až to druhotné. Je potřeba dívat se dopředu a vést hráče k pracovitosti a zodpovědnosti. Hlavním cílem je dosáhnout výkonnostního vrcholu v dospělosti. Občas uspět chce ale každý hráč, a tak ideální pokroky v technice se hodí doplnit nějakou tou trofejí. Pro hráče a rodiče je to hmatatelná meta a jakoby důkaz kvality. V nižších kategoriích bych vítězství ale nepřeceňoval. Při prohlédnutí výsledků můžete zjistit, že přijelo opravdu hodně českých hráčů. V případě chlapců U13 A dokonce kompletní česká špička, která nakonec přehrála všechny své soupeře z jiných zemí, v deblu úplně jednoznačně. Pak je možné vyčíst, že ve starších kategoriích klesá zájem o turnaj těch nejlepších z Česka, což je dáno tím, že odrůstající vítězové tohoto turnaje se na tento "jen" otevřený mezinárodní turnaj ve vyším věku nevrací, ale míří na evropské bodované circuity.

Díky za vzornou reprezentaci všem hráčům Sharks: Honzíku Drlíkovi, Toníku Horákovi, Lukáši Hamrovi, Jáchymu Juřicovi, Matěji Chovancovi, Maxovi Horákovi, Michalu Havlíčkovi, Lukimu Thorovi, Adamu Štěpkovi, Patriku Melcherovi, Kačce Davídkové, Verči Doubkové, Radimu Skoumalovi, Nikole Kubové a Michalu Bauerovi.

Naše výprava čítala celkem 17 hráčů, 10 rodičů, 1 sourozence a 2 trenéry. Všem moc děkujeme za ochotu, náročné řízení i přes noc, podporu nejen svých dětí a za vytvoření fajn týmové atmosféry. Velký dík patří také našemu klubu, který zajistil finanční podporu mezinárodního výjezdu. Díky také všem, kteří se podíleli na výrobě nových klubových mikin. Jsme rádi, že se to stihlo do reprezentační akce v Německu.

© Tomáš Voves
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!