TRENÉRSKÉ ŠKOLENÍ COACH LEVEL 2

01.03.2019

Jsem absolventem magisterského studia Tělesná výchova a sport na FSpS MU, držitelem II. trenérské třídy se specializací badminton, kterou jsem splnil před 11 lety. Také jsem se učil od zahraničních trenérů jako asistent na letních campech (Kenn Lim z Malajsie - Brno 2012, Oscar Martinez Salán ze Španělska - Brno 2014, Wang Ye z Německa - Waghäusel 2015). Před 5 lety jsem prošel první úrovní mezinárodního školení v Dánsku (Coach Level 1) a teď jsem se přihlásil s novými žadateli o II. trenérskou třídu i na mezinárodní licenci Coach Level 2. Více než zkoušení z nácviků a učení jednotlivých úderů šlo o způsob myšlení trenéra. Prakticky celé školení byli trenéři vedeni k tomu, aby dovedli sami tréninky tvořit na konkrétní zadání.

Měli jsme např. vést trénink nejlepší závodní skupiny Astry Praha a plnit úkoly týkající se dotazování, postupné gradace cvičení od snazšího po náročnější a hlavně taktických cvičení. Někdy jsme byli zaskočeni, že vymyšlená cvičení na taktiku nebyla taktická. Mně se naštěstí vždy podařilo zadání splnit, ale ve všech případech tomu tak nebylo. Finský školitel Antti Rajasärkkä nás podněcoval ke spolupráci, vzájemné zpětné vazbě, takže jsem pochytil několik nápadů svých kolegů a mohl se poučit i z jejich chyb. 

Stále je potřeba učit se nové věci, ujišťovat se v tom, co trenér dělá dobře a pracovat na sobě v tom, v čem se může ještě zlepšit.

© Tomáš Voves
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!