STORGE TROPHY TOUR 2019

22.01.2019

Rok se s rokem sešel a začal nám druhý ročník Storge Trophy Tour. První kolo se odehrálo v neděli 20.1. v Podolí. Letos organizátoři zvolili jiný systém bodování, kdy po každém kole budou hráči bodově ohodnoceni a to tak, že v prvním kole za každý vyhraný set získají 1 bod, v druhém kole 2 body a ve třetím kole body 3. Tudíž i ti co nehráli první kolo, můžou zamíchat kartami v celkovém pořadí a každý turnaj může být napínavý. Celkem se do Podolí sjelo 31 mladých badmintonistů, kteří byli rozděleni do kategorií U12 a U14. Hrálo se švýcarským systémem na dva sety do 15-ti bodů na pět kol. Stejně jako loni, tak i letos byla organizace bez chyby a myslelo se úplně na vše. Děti měly nachystané svačinky, na oběd se zakously do řízků a jako dezert na ně čekali buchtoví smajlíci. Kategorii U12 děvčata vyhrála Nicol Piterková, na 2. místě byla Julie Königová a na 3 místě Viktorie Kmentová. Mladší kategorii chlapců ovládli žraloci a to Lukáš Thor, Matěj Chovanec a Gabriel Trkan. Ve starších dívkách se na stupně vítězů postavily Ela Vojtíšková, Gabriela Trotzmüllerová a Petra Říhovská. U chlapců v kategorii U14 nasbíral nejvíce bodů Filip Jurča, následoval Max Horák a Lukáš Thor. Nejen medailisti dostali krásné dárky a kytky, ale i ostatní hráči byli odměněni za bojovnost a obdrželi tašky s překvapením.

Děkujeme všem sponzorům a hlavně organizátorům z našeho klubu, kteří se podíleli na tom ,že tento den proběhl na jedničku s hvězdičkou a budeme se těšit na shledanou v Brně 30.3..