OLYMPIJSKÝ FESTIVAL 2020

28.07.2021

Na Olympijském festivalu v Brně proběhl 26.7. Den paralympijských sportů za podpory Českého badmintonového svazu, Českého olympijského výboru, Českého PARA sportu a Magistrátu statutárního města Brna. Na multifunkčním hřišti jsme postavili tři badmintonová hřiště, které zaplnili para-badmintonisté Badminton Sharks (z Brna, ze Znojma, z Ostravy a z Prahy). Návštěvníkům jsme nabídli jedinečnou možnost vyzkoušet si badminton na vozíčku a poměřit síly s našimi hráči, i ze světového žebříčku. Díky skvělému počasí bylo možné vyzkoušet badminton jak s péřovými míčky tak s air-badmintonovými. Velmi nás potěšil zájem široké veřejnosti, kteří s nadšením zkoušeli pohyb po kurtu na sportovních vozících a zapojili se do hry s vozíčkáři, s amputovanými hráči i s našimi dobrovolníky ze závodních skupin.

Děkuji všem klubovým hráčům, dobrovolníkům, doprovodům, fotografce, trenérovi a vedení ČBaS za zajištění této akce a za materiální a finanční podporu. Také děkujeme firmě OLIVER za zapůjčení badmintonových raket.

Z nejbližších akcí nás čeká para-badminton camp 28.-29.8. v Brně. Para-Badminton Polish Open 17.-18.9. v Zakopaném a Czech Para-Badminton Open 2021 v listopadu v Rousínově.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet badminton v hale, tak mě neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 725891077.

© Tomáš Voves
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!