MISTROVSTVÍ ČR U13

09.12.2019

Na mistrovství České republiky v kategorii do 13 let se probojovalo hned 5 našich hráčů a 4 z nich dokonce ve všech disciplínách. Přímé postupy ve všech disciplínách si zajistili Míša Havlíček, Nela Fliglová a Lukáš Thor svým postavením v žebříčku. K tomu přidal také přímý postup Max Horák ve dvouhře. Na kvalifikačním turnaji zkompletoval vstupenku na nejprestižnější českou akci v U13 i v obou párových disciplínách. Matěj Chovanec se o jedno místo nedostal ve dvouhře, ale zvítězil kvalifikaci. A druhý postup si zajistil s Maxem ve čtyřhře. 5 hráčů Sharks bylo odhodláno bojovat o medaile ve 14 disciplínách. Los dával naději probojovat se do nedělního semifinále především Míšovi Havlíčkovi v mixu a Nele Fliglové ve čtyřhře se spoluhráčkou Klárou Brázdovou z Ivančic. Nakonec na úplný dosah měly medaili holky v deblu, ale v koncovce 3. setu to prostě nesedlo. Soupeřky měly trošku více štěstí a našim to zrovna nevyšlo a dopustili se několika nevynucených chyb, které rozhodly.

Chtěli bychom pochválit Maxe Horáka za skvělý výkon proti Adamovi Srncovi z Hamru Praha. Jednoho z hlavních favoritů doslova potrápil bez jakéhokoliv respektu. Matěj Chovanec odehrál moc dobře 2. set svojí dvouhry, kdy hrál na 100% a také předvedl pěknou řadu útočných výměn ve čtyřhře s Maxem. Míšovi Havlíčkovi mistrovství nevyšlo podle očekávání, ale první zápas v mixu odehrál naprosto úžasně. Plnil úkoly a dobře se s Klárou doplňovali. Ve čtyřhře šli kluci přímo na konečné vítěze, kteří měli jednoznačnou převahu. Lukáš Thor udolal Míšu Havlíčka ve dvouhře a hlavně v mixu bojoval jako žralok proti konečným vítězům Srnec-Bursová na 3 sety. Nela Fliglová se stala nejúspěšnější hráčkou výpravy s třemi umístěními na 5.-8. místě. Dokázala se skvěle přenést přes negativní bilanci s hráčkou Maixnerovou z Proseku Praha a bezchybnou hrou ji porazila. V mixu s Lukášem vybrala nemožné a ve čtyřhře holky zahrály asi nejlepší dosavadní celorepublikový turnaj. Jejich herní projev se mi moc líbil.

Děkujeme všem rodičům za mimořádnou péči a podporu, bez Vás by tam děti vůbec nestartovaly. Dále děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci a historický výsledek pro náš klub, pět 5. míst na MČR je prozatím největší úspěch, i když jsme si vědomi, že výkonnost byla i na víc...

© Tomáš Voves
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!