MČR U13

17.11.2018

Na 17. listopadu se vydala žraločí dvojice Veronika Doubková a Michael Havlíček na Mistrovství České republiky do 13 let. Verča měla hrát debl a Míša singl. Díky odhlášeným hráčům nakonec dostali příležitost hrát i mix z pozice náhradníků. Smíšená čtyřhra se nakonec ukázala jako nejúspěšnější disciplína. Nebylo to ale vůbec jednoduché, přestože naši dokázali zvítězit v prvním setu 21:14. Druhý set nakonec hodně prohráli 9:21 a bylo potřeba se sebrat a dohrát slibný zápas do vítězného konce. V polovině 3. setu za stavu 11:7 ve prospěch soupeřů se zdál výsledek ještě poměrně slibný, ale po několika chybách už naši prohrávali 8:14.
V té chvíli ale začali předvádět neskutečnou hru a nikdo v hale nepochyboval o tom, že chtějí vyhrát. Makali na doraz, hráli i chytře a měli porci potřebného štěstí. V koncovce 3. setu si Verča troufla zahrát dlouhé podání na svoji soupeřku (za celý zápas si podobný kousek nedovolila, o to to bylo překvapivější), a tak byli naši jen kousek od vysněného vítězství. V dalším zápase šli na favorizovanou Apolenu Bártovou se svým spoluhráčem Adamem Burgetem z Pardubic. Sehráli s nimi překvapivě vyrovnanou partii. Především Adam se v průběhu turnaje velice rychle rozehrával a hrál čím dál tím lépe. Deblovými údery dostával všechny své soupeře do úzkých. Gratulujeme oběma našim zástupcům k dělenému 9. místu na MČR. Pak Míšu čekal Jan Frýdek z Olomouce. Čekali jsme vyrovnaný boj, ale Honza Míšu moc do ničeho nepustil, a když mu nezafungovala ani jeho oblíbená překvápka v nouzích, nebyl schopen více svému soupeři vzdorovat. Verča s českokrumlovskou Eliškou Mikešovou absolvovala den předem rozehrávací trénink. Domácí trenéři i Martin Doubek byli mile překvapeni, jak se holky dovedou doplňovat a porážet i chlapecké dvojice a se silnějšími a staršími soupeři hrály vyrovnaně. Ostrý zápas proti dvojici Nováková-Nová ale nakonec nedokázaly vyhrát. Holky nebyly dostatečně důsledné v returnech, a tak se často dostávaly pod tlak. Nakonec to na postup nebylo, ale holky mohly odcházet z kurtu se vztyčenou hlavou.

Pro Verču s Míšou bylo velkým okamžikem vítězství v prvním kole mixu. Moc jsem si to užil. Obecně tato akce měla otevřít oběma oči a namotivovat je k opravdu poctivé práci.