TURNAJE ÚNOR/BŘEZEN

02.02.2020

GPC U15

Míša Havlíček dokázal poprvé zvítězit ve dvouhře na GPC U15. Max Horák prohrál těsně v koncovce 3. setu o medaili, ale podle výsledku se zdá, že se nemá za co stydět. Verči hned první kolo nevyšlo a svůj zápas prohrála. Míša přidal ke svému triumfu ještě dva bronzy v párovkách. Ve čtyřhře chlapců skončili 3. s Maxem Horákem a ve smíšené čtyřhře to Míšovi cinklo po souhře s Karolínou Vnoučkovou z Arionu Praha. Verča s Maxem v mixu dokázali vyhrát první zápas, ale pak vypadli v zápase s Míšou.

GPC U13 OLOMOUC

Na turnaj do Olomouce se vydalo hned několik našich hráčů sbírat zkušenosti, ale i s nadějí odvézt si nějakou tu medaili. Nakonec z toho bylo 5 medailí a spousta zážitků. Velká prohra není příjemná, ale může sportovce posunout dál, než výhra. Po takovém zápase hráči zpravidla daleko lépe poslouchají své trenéry a opravdu svědomitě plní i to, co možná dříve lehce zanedbávali. Každá taková zkušenost se v kariéře badmintonisty může hodit..., takže komu tento turnaj nevyšel, hlavu vzhůru a zpátky do práce! Když se podíváme na samotné výsledky, tak to nakonec nebylo vůbec zlé. Senzací byla výhra Apolenky ve dvouhře, to nás mimořádně těší. Apča přidala ještě 2. místo s Julčou Königovou z Komety. Další medaile si odvezly Klárka Fliglová s Ladou Vlašicovou v deblu a Gabik Trkan také ve čtyřhře se spoluhráčem Petrem Břízou (Prosek Praha). V chlapecké čtyřhře dokázali zvítězit v prvním zápase Hamr-Jašek, ale v boji o medaili nestačili na pár Kupec-Oswald. Dvojice Juřica-Moravec ve velice vypjatém zápase podlehli ve 3 setech soupeřům Chudárek-Ondra. A kluci Horák-Vahalík prohráli s párem Pelinka a Valášek. Ve dvouhrách postoupili 2 hráči zastupující náš klub do nejlepších 8, ale ani Gabrielu Trkanovi, ani Kájovi Vahalíkovi se do semifinále postoupit nepodařilo. 

GPA U15 

Hráči našeho klubu si jeli pro zkušenosti do Hradce Králové. Ve dvouhře chlapců nastoupil jen Max a ve 3 setech těsně prohrál svůj první zápas s Klimešem z Plesné. Ve čtyřhře chlapců jsme měli 2 páry ve hře. Nakonec poměrně hladce prohráli jak Max Horák s Markem Fuchsem, tak Míša Havlíček s Lukášem Thorem. Ve čtyřhře dívek nastoupila Nela Fliglová s Klárou Brázdovou z Ivančic, ale na své soupeřky bohužel nestačily. Ve smíšené čtyřhře jsme měli hned 3 zastoupení. Lukáš Thor s Nelou Fliglovou dokázali zvítězit svůj první zápas, a pak podlehli Lucce Krulové s Patrikem Fucimanem. Max Horák se spoluhráčkou Annou Dvořákovou z BA Plzeň prohráli nešťastně první set poměrem 22:20 a v setu druhém už nedokázali více vzdorovat a podlehli 21:14. Marek Fuchs s Verčou Doubkovou dostali lekci od páru Matuš-Hálková. Celkově šlo o poměrně těžký turnaj se staršími a lepšími soupeři. Zpátky do tréninku a posouvejme kvalitní techniku do stále těžších cvičení, aby hráči zvládali zahrávat již naučené techniky pod tlakem. Děkujeme všem hráčům a přejeme silnou vůli do další práce.

TURNAJ VE SLUŠOVICÍCH

Honzík Drlík se zúčastnil turnaje ve Slušovicích. Přestože se utkal i s výrazně staršími soupeři, tak uhájil stříbrnou medaili. Gratuluji.

GPC U13 BRNO

V sobotu 15.2. se v Brně Bohunicích konal další turnaj GPC U13. Bylo nám potěšením, že do Brna zavítali také hráči z jiných měst, a tím navýšili úroveň turnaje. Ve smíšené čtyřhře se nejvíce dařilo Apči Jelínkové se spoluhráčem Vrbkou ze Židlochovic. Prohráli jen s konečnými vítězi a i tak si zapsali dělené 5. místo. Ve dvouhrách se na medaili trošku nevědomky dostala Apolenka a také Gabriel Trkan. Apča dokázala potrápit nakonec těsně stříbrnou Eriku Osičkovou a Gabriel prohrál na kondici až v samotném finále. Ve čtyřhrách se prosadily jen naše holky. Apča zvítězila po heroldickém výkonu ve finále proti soupeřkám (B.O. Chance Ostrava), se kterými minulý turnaj v Olomouci podlehly. A Klárka Fliglová s Míšou Fedorkouvou z Komety si zasloužily bronzovou medaili za postup mezi nejlepší 4 páry turnaje. Soutěže se zúčastnila ještě Eliška Fröhlichová, která si z této akce zapsala vítězství v setu ve dvouhře a hlavně úžasné nasazení až do samého konce zápasu. Díky za odvahu a sbírání zkušeností. 

GPB U13 KARLOVY VARY

Na 29. února se vydali 4 hráči Sharks na celorepublikový turnaj do Karlových Varů. Nakonec z našich vyšel nejlépe Lukáš Thor, který bral tři stříbra. V mixu startoval s Erikou Osičkou z Astry Praha a ve čtyřhře s Danem Rýšánkem z MT Academy (Meteor Praha). Matěj Chovanec se se spoluhráčem Kryštofem Klímou z Českých Budějovic probojovali mezi 4 nejlepší páry v deblu. Ve dvouhře Matěj skončil mezi 16 nejlepšími, stejně jako Gabriel Trkan. Apča Jelínková přehrála ve dvouhře Adélu Turoňovou a Moniku Niedermayerovou a dosáhla na 5.-8. místo. V mixu s Matějem skončili 9.-16., stejně jako Gabriel s Adélou Vrzáčkovou z Nového Města nad Metují. Ve čtyřhře se Gabik dostal do 2. kola a uhájil tak slušné umístění 5.-8. místo. A v holčičím deblu Apča s Julií Königovou z Komety skončily těsně za branami semifinále.

GPB U15 PARDUBICE

V sobotu 7. března se konal v Pardubicích celorepublikový turnaj do 15 let. Možnost startu díky žebříčkovému pořadí využili 4 zástupci. Michael Havlíček, Lukáš Thor, Nela Fliglová a Maxmilián Horák. Nejlépe se umístil Míša se dvěma 9.-16. místy ve dvouhře a ve čtyřhře s Lukášem. Stejně zabodoval postupem do druhého kola také Max s Filipem Titěrou z Proseku Praha a Nelča s Klárou Brázdovou z Ivančic. Dvouhry a bohužel ani mixy, ve kterých byly šance na vítězství, nakonec nevyšly, takže je stále na čem pracovat. Proti větším a starším soupeřům je daleko důležitější plné nasazení, kvalitní technika a správné rozhodování. Pokud jedna z těchto věcí chybí, tak to soupeř snadno využije ve svůj prospěch.