TURNAJE ZÁŘÍ/ŘÍJEN

29.09.2019

KVALIFIKAČNÍ GPC U15

V neděli 29.9. se v Ivančicích konalo kvalifikační GPC do 15 let. Na turnaj přijeli tito hráči: Verča Doubková, Bára Pokorná, Míša Havlíček, Lukáš Thor, Daniel Řepka, Marek Fuchs, Max Horák, Patrik Melcher, Adam Štěpek a Mikuláš Müller. Žraloči získali 4 bronzové medaile: Lukáš Thor (čtyřhra s Míšou, mix s Nelou Fliglovou), Míša Havlíček (čtyřhra s Lukim) a Max Horák (čtyřhra s Adamem Mračnou). Ve dvouhrách dosáhli na 5. místo Verča Doubková, Max Horák a Daniel Řepka. Většina hráčů spadá teprve do U13, takže 4 medaile považujeme za slušný výsledek. Děkujeme všem hráčům za nasazení.

OBLASTNÍ PŘEBOR U13

Na oblastní přebor do 13 let vyrazila početná skupina hráčů z Badminton Sharks. Celkem se zasloužili o parádní reprezentaci, 15 medailí a 4 tituly přeborníka jihomoravské oblasti. Míša Havlíček zvítězil ve dvouhře a ve čtyřhře s Lukim Thorem. V mixu skončil 2. s Klárkou Brázdovou z Ivančic. Lukáš Thor zvítězil mix s Nelou Fliglovou i debl s Míšou. Ve dvouhře podlehl právě Míšovi, kdy 2. set dohrávali v prodloužení. Další medaile odváží Matěj Chovanec a Max Horák. Oba kluci skončili na 3. místě ve dvouhře, společně na 2. místě ve čtyřhře a ještě přidali 3. místo v mixu. Matěj hrál mix s Apčou Jelínkovou a Max s Markétou Dobešovou. 2 medaile vydřeli 11tky Kája Vahalík s Toníkem Horákem za 3. místo v deblu. Turnaje se také zúčastnili: Adam Štěpek, Jáchym Juřica, Mikuláš Dojiva, Lukáš Hamr, Jakub Jašek, Lada Vlašicová a Bára Pokorná. Jde o ještě mladší a méně zkušené hráče, kteří mají všechno před sebou. Moc děkujI za krásný zážitek. Tento turnaj jsme si všichni užili.

YONEX KIDS OPEN

Naši 3 zástupci se vydali na jedno z kol Yonex Kids Open v Kunovicích. Honzík Drlík svoji kategorii zvítězil, Patrik Melcher uhájil 2. místo a Eliška Fröhlichová byla 4.

GPC U13 KLADNO

Matěj Chovanc a Max Horák vyrazili na Velkou Cenu na Kladně. Nejdříve se kluci rozehráli v mixu s děvčaty Sofií Kerplovou a Nelou Fenclovou, ale po boji Matěj vypadl ve čtvrtfinále a Max v semifinále s pozdějšími vítězi z Českých Budějovic. V singlu se oba kluci probojovali do vzájemného finále, kde nakonec vyhrál Max. Kluci startovali kromě singlů též ve společné čtyřhře, kde společně získali po boji zlato. Gratuluji k velkému úspěchu oběma klukům, Maxovi ke dvěma zlatům a bronzu a Matějovi ke zlatu a stříbru.

CZECH TALENT U11

O víkendu 19.-20. října se vydala početná žraločí sestava s oblastním výběrem do Českého Krumlova na Czech Talent U11. 5 hráčů BS bylo vybráno na kvalifikačním soustředění, které bylo pojato hlavně jako technický nácvik. Na závěr hráči odehráli 2 zkrácené zápasy na polovině kurtu, ale výsledky v této hře nebyly pro konečnou nominaci směrodatné. Pro příště doporučujeme vybrat přímo konkrétní děti, které se umístili např. na kvalifikačním turnaji o MČR U11, aby nezažívaly frustraci z nezařazení do oblastního výběru. A nebo naopak přizvat více hráčů i na základě doporučení trenéřů, protože se nemuseli všichni nadějní hráči a hráčky zúčastnit kvalifikačního turnaje a dalších turnajů do 13 let, když spadají do kategorie U11. V sobotních bojích družstev se Jižní Morava umístila jen o 2 sety na 4. místě. V jednotlivcích byl nejlepší Gabriel Trkan na 10. místě. Konečné umístění není rozhodující, protože v poměrně velkém počtu odehráli děti jen 4 kola švýcarského systému. Ale hlavní je, že si zahráli proti nejlepším v republice a vyzkoušeli si, co už umí z tréninků.

OBLASTNÍ PŘEBOR U15

Oblastní přebor do 15 let byl za menší účasti hráčů, protože se ve stejný den hrál i přebor do 17 let v Jihlavě, kterému dala přednost špička především starších a zkušenějších hráčů. To je potřeba férově zmínit. Z oblastního přeboru odvážíme hned 11 medailí. Gratulujeme Lukimu, Nelči, Ondrovi, Maxovi, Markovi a Patrikovi. Speciálně bychom chtěli vyzdvihnout výkon Lukiho s Nelou v mixu, když se jim podařilo přehrát favorizovanou dvojici Hrazdíra-Skýpalová.

O BRNĚNSKÉHO BÓCHAČA A KOC

Na turnaj na Zetoru jsme vyrazili s poměrně početnou sestavou 17 hráčů a hráček. Po maratonu zápasů jsme se nemohli dočkat vyhlášení, která pro nás byla velice příznivá. Naši hráči získali 8 medailí a hned 3 tituly. Vítězi se stali Gabik Trkan v U11, Mates Chovanec v U15 (přestože patří do mladší kategorie) a Verča Doubková v U15.