TURNAJE PROSINEC

01.12.2019

TURNAJ TŘÍ NÁRODŮ VÍDEŇ

Adventní neděle a punč? Kdepak, míčky létaly o sto šest na parabadmintonovém mezinárodním turnaji ve Vídni. 1.12 se konal mezinárodní turnaj v parabadmintonu ve Vídni, kterého se zúčastnili i 4 Žraloci z Brna ve složení Silvie Chládková, Lukáš Šembera, Lukáš Kyncl a já, Jan Matoušek. Nesmím také zapomenout zmínit i dalšího českého borce a tím není nikdo jiný než českobudějovický Zbyněk Sýkora. Výpravu vedla a nekompromisně koučovala Marika Davidová.

SHARKS JUNIOR OPEN

Již tradiční akce Sharks Junior Open přilákala o první adventní neděli hráče z Česka a ze Slovenska. Hrálo se na 6 kurtech v 6 kategoriích. Každý hráč odehrál 5 zápasů na 2 hrané sety. Ctili jsme doporučení ČBaS a turnaj odehráli pro U9 a U11 podle pravidel minibadmintonu a kategorii U13 podle klasických pravidel. Hráči obdrželi malou svačinku a oběd. Každý hráč si odvezl několik drobných darů od sponzorů a od našeho klubu. Vítězové získali hodnotnější ceny a medaile. Těší nás zájem dětí o sport a ukázková podpora jejich rodičů. Děkujeme všem zúčastněným, celému organizačnímu teamu Badminton Sharks v čele s Bárou Chovancovou, která špičkově odvedla celou akci. Také děkujeme sponzorům a pronajímatelům haly v Podolí. Níže naleznete výsledky všech našich hráčů. Je krásné vidět první krůčky dětí, které hrají třeba jen od září, ale také pokročileji zvládnutou techniku u starších zkušenějších hráčů.

GPC U15

V neděli 1.12. vyrazila početná skupina Sharks na turnaj U15 do Plzně. O den dříve odehrála mladší kategorii Klárka Fliglová. Ve dvouhře a mixu sbírala zkušenosti, ale ve čtyřhře se sestrou Nelou dokázala zvítězit. V ktegorii U15 naši získali 9 medailí ve čtyřhrách. Bodovali Horák (2. místo mix, 3. místo čtyřhra), Thor (3. místo mix, 3. místo čtyřhra), Fliglová (3. místo mix, 3. místo čtyřhra), Doubková (3. místo čtyřhra), Havlíček (3. místo čtyřhra) a Fuchs (3. místo čtyřhra). Nela Fliglová byla nejúspěšnější z našich ve dvouhře. Obsadila dělené 5. místo.

KOMEŤÁCKÁ VLOČKA

Hráči Sharks se v sobotu 14.12. vydali na Komeťáckou vločku, která se tradičně konala v hale na Zetoru. Hrálo se v kategoriích U9, U11 a U13. Měli jsme 7 zástupců, nakonec hned 4 z nich se umístili na stupních vítězů: Apča Jelínková (2. místo v U13), Klárka Fliglová (2. místo v U11), Jáchym Juřica (3. místo v U11) a Honzík Drlík (obhájil 1. místo v U9). Děkujeme hráčům za umístění a všem ostatním za předvedené výkony (Eliška Fröhlichová, Markétka Chovancová a Lukáš Hamr).

GPC U15 OSTRAVA

Do Ostravy se vydala 5členná sestava hráčů a 4členná sestava doprovodu. V kategorii chlapců nastoupil Marek Fuchs, Max Horák, Luki Thor a Míša Havlíček a za děvčata tentokrát "jen" Nela Fliglová. Marek s Maxem se tentorkát neprosadili, ale přece se v jejich hře dají najít pokroky, ale také postřehy do tréninků, aby se kluci mohli i nadále zlepšovat. Lukáš s Míšou se dostali ve čtyřhře na 3.-4. místo přes skvěle hrajícího Vojtěcha Matuše s mladším spoluhráčem z B.O.Chance. V semifinále nestačili na starší a o dvě hlavy větší soupeře, vítězný pár Hrazdíra-Cirók. Míša s Klárou Brázdovou z Ivančic odehráli skvěle mix proti Hrazdírovi s domácí spoluhráčkou a ve 3 setech vyhráli. Nakonec ale nestačili na budoucí finalisty Cirók-Ciróková. Lukáš s Nelou šli díky lepšímu losu na Ivančickou dvojici o zápas později a probojovali se mezi 4 nejlepší páry turnaje. Luki s Nelou předváděli také pěkně sehranou hru, která bavila všechny přihlížející. Luki odehrál fantasticky první set proti Vojtovi Matušovi poměrem bodů 30:28, ale v dalších dvou setech začal trošku ztrácet a dopouštěl se více chyb. Míša po prvním vyhraném zápase proti Krausovi z Klimkovic nastoupil proti Pepovi Cirókovi z Ivančic. Po většinu zápasu udával tempo hry soupeř, ale i tak si Míša našel světlé okamžiky, kdy dokázali vzdorovat a získávat body. Nela odehrála s klidem další těžký zápas a popřela papírové předpoklady vítězstvím nad Terkou Cirókovou ve dvouhře, a tím si zajistila medaili. Společně s Terkou se pak probojovaly do finále, ve kterém nestačily na suverénní pár Osladilová-Helešicová. Celkový zisk 6 medailí je slušným výsledkem, ale vzhledem k tomu, že šlo především o hráče U13, tak daleko důležitější je samotný projev a přístup, než pořadí.

VÁNOČNÍ JUNIOR CUP

Turnaje na Kuklenské se zúčastnilo 5 hráčů. 2 se totiž bohužel na poslední chvíli z důvodu nemoci museli omluvit. Nakonec z toho byly tři cenné kovy zásluhou Patrika Melchera (3. místo ve starších), Jáchyma Juřici (2. místo v mladších) a Lukáše Hamra (3. místo v mladších). Jsme rádi, že děti zkouší své první turnaje a připravují se tak na bodované turnaje a ostré závodní bitvy.

VÁNOČNÍ TURNAJ LIBEREC

V uplynulém víkendu se konal v Liberci již 9. ročník LASVIT vánočního turnaje v badmintonu, a to kategorie do jedenácti let a 8. ročník LASVIT oẗevřeného turnaje GP C kategorie do třinácti let. V sobotu soupeřili hráči a hráčky kategorie U11 pouze ve dvouhrách. Kromě hráčů z pořadatelského klubu se turnaje zúčastnili zástupci dalších devíti klubů. Zástupcem Badminton Sharks byl Gabriel Trkan, který zcela suveréně prošel všemi koly bez jediné porážky a vyhrál tuto kategorii.V neděli startovalo 52 hráčů z 12 českých klubů a polského UKS Smecz Bogatynia. Turnaj se hrál klasicky v pěti disciplínách, a to ve dvouhře chlapců, čtyřhře chlapců a dívek a smíšené čtyřhře vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety do 21 bodů. I v tomto turnaji zástupce Sharks byl úspěšný. Ve dvouhře chlapců podlehl pouze vítěznému Danielu Čadovi z B. Rychnov nad Kněžnou a skončil na třetím místě. Druhý se umístil domácí hráč Ondřej Beran. Ve čtyřhře chlapců Gabriel Trkan spolu s Danielem Čadou skončili na krásném druhém místě za vítěznou dvojicí Vojtěch Marek a Michal Nidrle z BK Liberec.