TURNAJE LISTOPAD

03.11.2019

JUNIOR CUP KUKLENSKÁ

V neděli 3.11. se 16 našich hráčů zúčastnilo turnaje příchozích na Kuklenské pod názvem Junior Cup. 6 z nich se probojovalo na medailové stupně. Nejúspěšnějším se stal Marek Fuchs, který svoji kategorii U16 dokázal vyhrát. Za ním byl na medaili také Miki Müller, který uhájil 3. místo. V kategorii mladších jsme měli 2 stříbra zásluhou Kuby Jaška a Barunky Vodákové a 2 bronzy pro Káju Vahalíka a Barču Pokornou. 

YONEX KIDS OPEN 

Honzík Drlík a Eliška Fröhlichová se vydali na další kolo Yonex Junior Open v Kunovicích. Honzík Drlík měl ve skupině U9 jen jednoho soupeře, kterého porazil a odehrál i zápasy se staršími a dá se říct, že s nimi držel dobře krok. V U11 by obsadil celkové 2. místo. Eliška Fröhlichová se umístila na 3. místě v U11. GratulujI!

GPC U13 ŠUMPERK

V Šumperku se prosadil Matěj Chovanec (3x bronz), Apolenka Jelínková (bronz v mixu s Matějem) a Adam Štěpek (bronz ve čtyřhře s Matějem). Díky také Ladě Vlašicové za reprezentaci. Hráči bodovali o body v soutěži o přímý postup na MČR. Matěj nakonec svůj klíčový zápas ve dvouhře prohrál, ale ještě si svůj start může zasloužit za týden na kvalifikačním turnaji. Stejně tak na tom jsou další naši talenti. 

GPC U15 OLOMOUC

Do Olomouce na GPCU15 jsme se vydali v pěkné sestavě. Za dívky vyrazila barvy žraloků hájit Verča Doubková, za kluky pak čtveřice Michael Havlíček, Max Horák, Marek Fuchs a Patrik Melcher. V singlech Míša, měl smůlu na los. V prvním kole narazil na pozdějšího vítěze turnaje, Vojtěcha Matuše. Max s Markem postoupili do čtvrtfinále. Verča postoupila až do čtvrtfinále, kde skončila na raketě celkové vítězky, Terezy Cirókové. Párovky nám šly daleko lépe. V mixech Patrik s Markétkou Dobešovou a Marek s Terezou Boháčkovou postoupili do čtvrtfinále. Ještě dál se vyšplhali Max s Verčou. Ti si vylámali zuby až ve finále, kde podlehli Cirókům. A to hlavně díky laxnějšímu přístupu v druhém setu. Vždyť ten první skončil 16:21, což byl pěkný výsledek. 6:21 v druhém byl tedy nepříjemnou sprchou. Stříbrná medaile je i tak krásný výsledek. V semifinále debla chlapců došlo na "bratrovražedný" souboj mezi Maxem a Míšou na jedné straně a Markem s Patrikem na druhé straně. Štěstěna stála na straně Maxe s Míšou, kteří se tak dostali až do finále. Pár Matuš s Walizewski byli už příliš velkým soustem. Takže kluci urvali stříbro a bronz. Ještě dál se probila Verča, která poprvé v deblu hrála s Katkou Horkelovou a společnými silami vybojovala děvčata zlato. Výpravu do Olomouce na GPC U15 hodnotím, stran medailových žní, jako úspěšnou.

SLOVAKIA YOUTH OPEN 

Ve dnech 15.-17.11.2019 se konal mezinárodní turnaj Slovakia Youth Open U13 v Trenčíně, kterého se zúčastnili přední hráči ze Slovenska, Polska, Maďarska, Srbska, Rakouska i Česka a mezi nimi naši dva hráči Lukáš Thor a Nela Fliglová. Singl se hrál nejdříve ve skupinách, ze které Lukáš postoupil do pavouka, kde podlehl slovenskému hráči, budoucímu vítězi. Nelča ve skupině narazila na maďarku a slovenskou trojku, které nepřekonala, ale ani jim nedala výhru zadarmo. Ovšem v mixu se Luky s Nelčou neztratili a skončili na výborném třetím místě, když je v semifinále porazili koneční vítězové mixu. Lukáš v deblu s Ondřejem Kaplanem z DDM Holice vyřadili ve druhém kole hráči, kteří nakonec skončili druzí. Největší úspěch slavila Nelča v deblu s Barborou Bursovou z SK Hamr Praha. Bez jediné ztráty setu se dostaly až do finále a získaly zlatou medaili. 


KVALIFIKAČNÍ GPC U13

V sobotu 23.11. se uskutečnil kvalifikační turnaj určený jen pro hráče z oblasti a bez přímých postupů na MČR U13. Na kvalifikaci jsme získali 12 medailí a vybojované postupy ve 4 disciplínách zásluhou Maxe Horáka v obou párových disciplínách (má přímý postup ve dvouhře) a Matěje Chovance ve dvouhře a ve čtyřhře s Maxem. Když k tomu přičteme přímé postupy ve všech disciplínách Míši Havlíčka, Nely Fliglové a Lukáše Thora, tak z toho vyjde senzačních 14 disciplín pro 5 hráčů Sharks! Apolenka ve dvouhře byla kousek od postupu, ale soupeřka Viktorie Hanzlová z Břeclavi nakonec předvedla o něco více bezchybných úderů. Apča s Ladou ve čtyřhře předvedly také slušný výkon, přestože se ze zdravotních důvodů nemohly v posledních týdnech vůbec sehrávat. Díky nasazení se umístili také mladší hráči ve čtyřhře, Kája Vahalík a Toník Horák. Na medaili dosáhla zaslouženě za bojovný výkon i Bára Pokorná ve čtyřhře. Děkujeme za odvahu startovat mezi staršími a za předvedenou hru Adamu Štěpkovi, Jáchymu Juřicovi, Lukáši Hamrovi, Klárce Fliglové, Elišce Fröhlichové a Kubovi Jaškovi.