MČR U15 Liberec

19/12/2015

Vašek Kozel z BS Brno završil své působení v kategorii U15 účastí na MČR v Liberci, kde se společně se spoluhráčkou Bárou Otáhalovou umístil na děleném 9. místě. Jejich soupeři byli Lukáš Franěk, Zuzana Morcinková z Orlové. První set naši nezvládli koncovku a prohráli v prodloužení 24:22. Tím ale nemělo nic končit. Především díky opoře více zkušené Báry dokázali v dalších dvou setech určovat rytmus hry a nakonec zápas dotáhli s bodovým náskokem do vítězného konce. V druhém zápase šli na turnajovou dvojku Tomáš Švejda, Kateřina Zuzáková. Proti favoritům hráli vabank, ale nebylo to nic platné. Odchovanec z Krumlova se spoluhráčkou z Benátek nenechali nic náhodě a zvítězili rozdílem třídy. Gratuluji k pěknému umístění.

Do dalšího zápasu nastoupil Vašek se spoluhráčem z FSpS MU, s Jirkou Derkou. Domácí pár Jan Kubáček, Lukáš Mádle si po celý zápas udrželi převahu a i body tomu nasvědčují. 21:15, 21:15 je bez jakýchkoliv diskuzí. Soupeř byl dobře sehraný a hrál opravdu efektivní styl čtyřhry, na který hráči našeho kraje nedokázali plnohodnotně odpovědět. V zápase se objevila řada pěkných výměn a vybudování si pěkných šancí, ale stále jsme se nedokázali vyvarovat většího počtu nevynucených chyb. Děkuji klukům za bojovnost a zodpovědný přístup ke hře.

Jsem rád, že se Vaškovi podařila prolomit smůla a nervozita ze dvou předchozích celorepublikových akcí. Výhry v mixu si moc vážím. S ohledem na to, že vedu Vaška teprve dva a půl roku a celkově se věnuje badmintonu teprve tři roky, jsem s podanými výkony spokojen. 

   
Foto: Czechbadminton.cz

Archiv novinek

media+420 725 891 077