Jednodenní camp v Růžďce

26/10/2015

V pondělí 26. října jsem se vydal do Vsetínských vrchů, abych hráčům z Růžďky pomohl v dalším zlepšení. Na trénincích se vystřídaly 3 skupiny hráčů.

Nejdříve jsem vedl začátečníky, kteří se badmintonu věnují teprve krátce. Pokusil jsem se je podnítit k precizní technice. Na snahu dětí si nemohu stěžovat. Všichni šli do tréninku s velkým nasazením. Někteří ještě budou muset techniku více potrénovat, ale jsou na dobré cestě, protože ví jak na to. Jsem přesvědčen, že díky zkušenějším spoluhráčům v klubu se budou rychle zlepšovat.

V zápětí přišla do tělocvičny nejsilnější sestava v podání Barči Hořanské, Davida Černotíka, Matěje Hořanského a Kryštofa Ptáčka. Hráči na sobě od našeho posledního tréninku výrazně zapracovali, a tak jsme se mohli pustit do složitějších cvičení. Nácviky byly náročné nejen technicky, ale už i kondičně. Celý výběr výborně spolupracoval a doufám, že jsem každého z nich dokázal navést k dalším krokům, které jim pomohou ke zlepšení.


Foto: Jaroslav Černotík
   

 

Třetí a poslední skupinu už tradičně tvořili dospěláci, kteří se věnují především párovým disciplínám. Sešly se mixové páry, a tak jsme kromě základů v rozehrávce mohli řešit i taktické situace. Některé jedince jsem donutil k většímu přemýšlení nad samotnou hrou a postupem času a s přibývajícími cvičeními se čím dál tím lépe zapojovali a plnili zadané pokyny. Chvílemi se hráči dostávali do situací, ve kterých úplně dobře nevěděli, jestli jednali správně, ale v takových případech jsem zasáhl a snažil je ujistit nebo vysvětlit vhodnější řešení a odůvodnit ho. Doufám, že jsem byl inspirací pro trénink, a že si hráči najdou mezi zápasy i nějaký prostor na zlepšení úderové techniky, aby se vyvarovali zbytečným nevynuceným chybám.


Děkuji za spolupráci panu Černotíkovi, trenérovi TJ Sokol Růžďka.

Archiv novinek

media+420 725 891 077