Víkendový camp v Kunovicích

25/10/2015

Víkend 24. - 25. října patřil výživnému tréninku klubu BC Lokomotiva Kunovice. Připravil jsem si 5 tréninkových bloků pro výběr 8 hráčů.
V sobotu výběr všech tří družstev prošel třemi bloky. Zahájili jsme tréninkem dvouhry, ve kterém jsem se zaměřil na možné alternativy pohybu do zadních rohů podle soupeřova úderu. Odpoledne jsme dohrávali čtyřhrová cvičení vedoucí k aktivním returnům a správnému přemístění po bloku a dalších variantách přípravy útoku.


Foto: Zdeněk Doložílek
   


V neděli nás čekaly 3 hodiny tréninku v dopoledních hodinách. První blok byl opět zaměřen na dvouhru a to konkrétně na nácvik pohybu v uhlopříčkách s výrazněním recovery stepu po odehrání úderu. Pravidelný dril jsme v závěru zaměnili za složitější, ale o to zábavnější trénink polootevřených cvičení stále na stejné téma. Ve čtyřhře jsme zpočátku zklidnili hledáním citu při úderech na síti a z toho jsme následně vycházeli k dalším nácvikům a upraveným zápasům s konkrétním cílem daného cvičení.
Dvoudenní camp zvládli všichni účastníci obstojně. Těší mě viditelné pokroky, které přichází po korekci v podstatě okamžitě. Teď to bude na hráčích, aby se věnovali detailům v technice a taktice i ve svých trénincích bez mého dohledu. Přeji všem hodně zdaru ;).

Archiv novinek

media+420 725 891 077