Záskok na RSC

25/03/2015

V měsíci březnu jsem zastoupil Standu Kohoutka na trénincích v rámci Regionálního sportovního centra, které sdružuje nejnadějnější hráče v kraji. Standa pro změnu zastoupil Tomasze Mendreka, který měl reprezentační povinnosti na MEJ v Polsku. 

Nově vytvořenou skupinu mladších tvoří David Smutný, Mariana Poláková, Dominika Mendrek z Jehnic, Vojta Poříz, Standa Zacha a Adéla Zachová z Jihlavy, Vojta Čupa z Komety, Martina Ševčíková z Hustopečí a Martin Mejzlík z BS Brno

Na trénincích jsem se zaměřil na komplexní pohybovou průpravu vhodnou pro badminton. Dostal jsem doporučení od Standy Kohoutka, že někteří hráči už měli tu čest zapojit se do tréninků, a že mají nedostatky v technice v zadní části kurtu. Všechny čtyři 2hodinové tréninky jsem zaměřil v hlavní části na nácvik China jumpu.

Po tomto březnovém bloku jsou všichni hráči, kteří přicházeli na tréninky, schopni zahrát tento úder i pod tlakem a v plném pohybu. Vždy jsem našel dostatek času na hendikepované zápasy a zábavu v hrách v úvodu a v závěru tréninků, protože hráči nejsou ještě ve věku, kdy by vyhledávali v tréninku jen prostý dril. Často jsem s hráči rozebíral jejich postřehy k probírané technice, jejich zkušenosti a taktiku spojenou s konkrétním cvičením a využitím cvičení v samotném zápase.

Vzhledem ke zpětné vazbě, kterou mi hráči dávali v průběhu a po trénincích, jsem byl potěšen z této příjemné spolupráce s opravdu nadšenými badmintonisty. 

Archiv novinek

media+420 725 891 077