Oblastní přebor U13

24/03/2015

V sobotu 22. března se konal Oblastní přebor C a D kategorie do 13 let. Přihlásilo se tolik hráčů, že organizátoři turnaj rozdělili na dvě úrovně. 


Foto: Aleš Müller

Druhá půlka startovního pole odehrála svůj turnaj na Kuklenské, kde startovalo 6 hráčů klubu BS Brno. Všichni předvedli bojovný výkon. Štěpán Prek se spoluhráčem Frantou Hanákem z Jehnic vybojoval bronzovou medaili ve čtyřhře. Jáchym Müller hrál velice dobře a nakonec po těsné prohře v semifinále singlu s pozdějším celkovým vítězem získal také bronz. Další třetí místo obsadil Saša Uher s Adélkou Nejezchlebovou v mixu. A Áďa přidala ještě 2. místo ve čtyřhře a 1. místo ve dvouhře, ve které ji asi nejvíc potrápila japonská soupeřka z domácí Komety. Turnaje se zúčastnil i Dominik Číp, který dokázal vybojovat vítězství ve svém prvním zápase dvouhry a předvedl skvělý výkon ve čtyřhře se spoluhráčem Adamem Oberajtrem, který teprve začíná jezdit na turnaje.


Foto: Aleš Müller

Zastoupení BS Brno nebylo na oblastním přeboru C tak silné jako na Kuklenské, ale naši hráči se neztratili ani v Podivíně.

Nejúspěšnějším hráčem byl Kuba Reichman, který přes drobné zranění bral bronzovou medaili jak ve čtyřhře chlapců, tak ve smíšené čtyřhře a postup na MČR mu utekl vždy jen o malý kousek. Šimon Prek bojoval o postup na MČR do Orlové už v singlu, ale tam mu postup utekl v těsné koncovce třetího setu, kdy s Markem Dostálem z Jehnic prohrál 22:20 a skončil tak na šestém místě. Vše si ale pak vynahradil ve čtyřhře chlapců, kde s Vojtou Pořízem z Jihlavy vybojovali druhé místo a tím si zajistili postup na mistrovství České republiky U13.


Foto: Tomáš Prek

Sára Schafferová měla velice těžkou úlohu, na OPC se dostala jako náhradník a soupeřky zatím byly nad její síly, ale určitě posbírala spoustu zkušeností, které prodá na dalších turnajích.

Kompletní výsledky turnaje

Archiv novinek

media+420 725 891 077