Kempy v Růžďce

26/02/2015

Ve čtvrtek 26. února jsem si udělal výlet na Vsetínsko. Celé odpoledne jsem se věnoval tamním hráčům, kteří na sobě poctivě pracují a mají zájem učit se nové věci. Za velký příslib do budoucna těchto hráčů považuji, že je rodiče maximálně podporují. 


Foto: Jaroslav Černotík

V rámci tréninku dětí jsme zopakovali základní držení a využití změn v několika cvičeních. Pak jsme s hráči nacvičovali aktivační krok s následným pohybem do všech rohů badmintonového kurtu. V herní části tréninku jsem si měl připravit údery v zadní části kurtu. Navedl jsem děti kritickou korekcí na správnou cestu v jejich technickém vývoji. Přece jenom mám jednodušší pozici na motivaci hráčů, než jejich rodiče, které je i z vlastní zkušenosti těžké ve všem poslechnout, i když mají většinou pravdu. Zaznamenal jsem viditelný pokrok u všech přítomných. Díky tomu jsme mohli trénovat cvičení, které by v listopadu ještě jistě většina nezvládla. Každému hráči jsem zadal konkrétní rady, na čem by měli pracovat, tak věřím, že do dalšího kempu dosáhnou dalšího progresu. 


Foto: Jaroslav Černotík

S rodiči jsem zopakoval změny držení. Potěšením mi bylo, že většina tyto základy už pobrala. Dále jsme se zaměřili na průpravu úderů pro čtyřhry a nacvičovali taktické situace mixu v závislosti na tom z které strany a kdo na koho podává. Doufám, že to všichni pobrali a dovedou po zamyšlení řešit konkrétní herní situace správným způsobem. 

Shrnutí a hodnocení trenéra klubu Řůžďky, Jaroslava Černotíka, naleznete zde

Archiv novinek

media+420 725 891 077