BS Brno 4x ve finále

31/01/2015

V sobotu 31. ledna proběhlo v Ivančicích 3. GPC do 15 let. Pro náš klub to byl den plný dvojek. Nejúspěšnějším hráčem z Badminton School Brno se stal Vašek Kozel se třemi 2. místy a nominací na celorepublikové GPA ve dvouhře, za co může být vděčný i Adamovi Kostrhunovi, který má přímý postup, a tak do dvouher vůbec nenastoupil. Dalšími pomyslnými stříbrnými medailisty se stal Šimon Prek ve čtyřhře s Vaškem a Nikča Kubová se spoluhráčkou Šárkou Syrovátkovou z Podolí. Takže hráči BS Brno si zahráli 4 finále a posbírali pět 2. míst.


Foto: Václav Kozel

Ve dvouhře dívek uspěla v prvním kole Nela Štěpková, která dokázala i přes pozdní příjezd překvapit domácí hráčku a zvítězit v prvním utkání. Obsadila dělené 5. místo, čímž se stala nejlepší hráčkou dvouhry z našeho klubu. Ve čtyřhře skončila Nelča s Lindou Chamrádovou na děleném 3. místě. 

Také děkuji za reprezentaci Dominikovi Zelinkovi, který se musí ještě více popasovat se správnou technikou. V boji o pořadí nakonec i tak prohnal Marka Dostála z Jehnic, který se chvílemi musel obávat o výsledek. Čtyřhru Dominik sehrál s Ondrou Smažilem z Komety Brno. Hráli spolu poprvé, takže se nedokázali moc dobře doplňovat a proti zkušenějším soupeřům neměli moc šancí. Kluci nakonec skončili na děleném 5. místě. 

 

Natálie Randulová, hráčka brněnských Jehnic, která se mnou spolupracuje v individuální přípravě, nenastoupila do čtyřhry, protože mají s Bárou Otáhalovou přímý postup i díky medailovému počinu na posledním GPA v Hradci, když si odvezli bronzové medaile. Smíšenou čtyhru s Adamem Kostrhunem z Podivína uhájili a obsadili 1. místo. Ve dvouhře po několika úspěšných střetnutích pro Natálku zvítězila s velkým bodovým rozdílem Bára Otáhalová z Židlochovic. Nicméně to nic nemění na zajištěných postupech ve všech disciplínách pro Natálku. Prohra ve dvouhře nás vedla k důležitému posunu a impulzu do tréninku na konkrétních herních situacích. 

Všichni hráči si z turnaje odváží nové zkušenosti. Některé pozitivní a některé méně, ale i tak je třeba se z nich poučit a využít jich pro další práci. Děkuji všem hráčům za nasazení, pěkné zápasy a věřím, že si rodiče a trenéři v našem krásném sportu brzy uvědomí, že hráči náš přístup přebírají, a proto jim máme jít příkladem. 

Archiv novinek

media+420 725 891 077