BWF Coach Education

28/01/2015

Je mi ctí, že obdržím od Světové badmintonové federace (BWF) certifikát za úspěšné dokončení trenérského školení Coach Level 1 v rámci Badminton Europe Summer School 2014 v dánském Vejenu.


Foto: Zsofia Horvath

Letní škola byla intenzivní vzdělávací trenérský kurz a příprava nejlepších hráčů z evropských zemí. Vydal jsem se do Dánska na doporučení Toma Krajči, který podobnou akci absolvoval před třemi roky ve Slovinsku. Hlavní školitelka Jo Hughes (Anglie) vedla vzdělávající se trenéry v učebně a v druhé hale, pokud zrovna nespolupracovali s hlavními trenéry - Jakob Toft (Dánsko), Robert Wetherell (Anglie), Nathalie Mulders a Jeroen van Dijk (Nizozemsko), Kristina Danskanen (Finsko), Vlada Cheriavskaya (Bělorusko) a Desmond Tan (Singapur) a nebo sami netrénovali hráče pod jejich dohledem.

Mým závěrečným zkoušejícím a hodnotitelem z řad hlavních trenérů byl Jakob Toft, který je asistent hlavního trenéra na Badminton Academy v Odense, kde trénují nejúspěšnější Dánové, ale i špičkoví hráči z celé Evropy. Připravovala se tam dlouhodobě i mistryně Evropy a světová šampiónka Carolina Marin (Španělsko). Jakob mi vyčetl, že jsem se v závěrečné tréninkové jednotce nedržel striktně tréninkového plánu, který jsem předem navrhl, a že jsem hráče v některých cvičeních nedostatečně opravoval v technice. Jednal jsem tak proto, že se těsně před mým tréninkem jeden hráč zranil a já musel přizpůsobit program jinému počtu, než jsem si přichystal podle zadání. Taky byli kluci po celém týdnu už dost unavení a do toho si ještě nechávali poslední síly na závěrečný turnaj. Z šestice hráčů naší skupiny, kterou jsem měl při vedení tréninků na starost ještě s trenéry Karen Brady (Irsko) a Helgi Johannesson (Island), dosáhli tři na medailová umístění v rámci celé Summer School. Takže jsem měl tu čest vést nejlepší hráče z celé Letní školy.


Foto: Zsofia Horvath

Jakob mě označil čekatelem na licenci a zadal mi projekt, který vypracuji a odtrénuji v České republice s konkrétními radami a navedením k trenérskému rozvoji. V prvním okamžiku mě to mrzelo, ale nakonec jsem za to byl vděčný, protože jsem se díky této práci a připomínkám trenéra mistrů světa mohl rozvíjet a v praxi si vyzkoušet nové přístupy, které se mi na trénincích klubu Badminton School Brno osvědčují.


Foto: Zsofia Horvath

Předvčerem jsem obdržel zprávu od Jo, že moje práce splňuje požadavky na zisk licence Coach Level 1, a že mi zasílají certifikát poštou. Summer School mi byla ohromnou školou i bez certifikátu, ale nebudu skrývat svoji radost :-), že jsem dokázal splnit podmínky mezinárodního trenérského školení v angličtině s takto věhlasnými trenéry.

Archiv novinek

media+420 725 891 077