Multiliga útočí

20/01/2015

V úterý 20. ledna večer se v badmintonové hale Šámalova sešla skupina hráčů z Multiligy, která mě požádala o trénink zaměřený především na útok. Připravil jsem si program na seznámení se s technikou smeče a vším, co s ní souvisí a pochopitelně i na následnou obranu. 


Foto: Rosťa Geržičák

V úvodu tréninku jsem hráče navedl na správná držení několika žonglérskými cvičeními. Poté jsme se mohli pustit do opakování pohybu po kurtu s důrazem na přeskok a horní forhendový úder. Všechny hráče jsem musel v některých částech tréninku poopravit nebo navést ke správnému provedení, takže věřím, že každý odcházel obohacen o nový pohled a rady, které může zúročit v dalších trénincích a zápasech. V programu 2hodinového badmintonu nechyběly hendikepované zápasy, ani nácvik smečí a obrany s detailní korekcí techniky. Na závěr tréninkového večera si hráči vyzkoušeli, jak je jejich útok účinný, a jak se dovedou ubránit útoku soupeře. 

Po tréninku jsem se ptal hráčů, co by je ještě zajímalo nebo jestli nemají nějaké další dotazy k tématu. Nakonec jsme se dopracovali až k bekhendovým úderům v zadní části kurtu. Což by třeba mohlo posloužit jako námět pro nějaký další trénink.

Přeji všem hráčům hodně zdaru a ať je neopouští chuť na sobě pracovat. 

Archiv novinek

media+420 725 891 077