Oblastní přebor družstev žáků

14/01/2015

V neděli 11. ledna se v Podolí u Brna odehrál Oblastní přebor družstev žáků, na kterém startovali hned 3 družstva se žraločími dresy. Naše nejsilnější družstvo si z předposledního místa v loňském roce polepšilo na umístění těsně před branami postupu mezi 4 nejlepší týmy v kraji, kterými se nakonec staly dvě družstva z Jehnic, Podivín a Židlochovice. Chyběly dva úspěšné zápasy a mohli bojovat o medaile ve finálovém kole družstev, ale za pozitivní považuji předvedené výkony a dosažené pokroky hráčů očekávané podle tréninkových plánů. 


Foto: Petra Kubová

První družstvo tvořené Nelou Štěpkovou, Lindou Chamrádovou, Nikolou Kubovou, Šimonem Prekem a Kubou Reichmanem bylo bohužel oslabené o nemocného Vaška Kozla. I tak sehrálo vyrovnané zápasy s nejlepšími a viditelně zlepšili čtyřhru. Nela jako týmová hráčka držela celé družstvo pohromadě a i všichni ostatní se navzájem podporovali. Nakonec si Šimon vyzkoušel i roli kouče a pomohl Niky v jejím rozhodujícím zápase proti Jehnicím. Nakonec obsadili 3. místo ve skupině a celkové 5. místo v kraji. Gratuluji a děkuji za pěkný výsledek, i když mohl být ještě veselejší. 


Foto: Petra Kubová

Hráči dalších dvou družstev BS Brno hráli každý zápas naplno až do konce, ale nakonec se musí spokojit s řadou vyrovnaných zápasů, ve kterých byli úspěšnější častěji soupeři. Velká většina hráčů v druhém a třetím družstvu netrénuje dlouho a na bodované turnaje teprve začíná jezdit, takže by to měli brát především jako dobrou příležitost nasbírat nové zkušenosti od těch nejlepších i z vyšší věkové kategorie. 


Foto: Petra Kubová


Více fotografií naleznete v galerii.

Archiv novinek

media+420 725 891 077