BEC Trick Shot Challenge

05/01/2015

Badminton Europe vyhlásilo výzvu badmintonových triků. Do soutěže se přihlásilo 16 hráčů a trenérů z Kanady, Ameriky, Švédska, Finska, Velké Británie, Skotska, Francie, Estonska, Malajsie a České republiky. Výzvu otevřel svým příspěvkem Tomáš Krajča a já ji uzavřel. Z těchto videí Badminton Europe vybere 12. ledna absolutního vítěze. 

Pravidla soutěže zněla jasně:

- Natočit originální trik.
- Video nesmí překročit 2 minuty.
- Termín odeslání do 5. prosince.

Zde můžete zhlédnout všechna přihlášená videa.

Zúčastnil jsem se s videem, ve kterém jsem se pokusil inovovat legendární trik Petera Gadeho, který inspiroval celý svět zahráním forhendového úderu pod rukou z bekhendového předního rohu do kříže po naznačení úderu po čáře. 


Foto: Badmintoneurope.com

Tuto "MOJI FINTU" jsem natočil s vědomím, že jsem ji v tomto provedení ještě od nikoho nikdy neviděl. Může ji využít především pravák proti pravákovi nebo levák proti levákovi, protože po naznačení úderu po čáře za síť nebo do zadní části kurtu dostanete hráče křižným úderem pod tlak v zadním bekhendovém rohu. Vybral jsem si tu obtížnější variantu s naznačením dlouhého úderu po čáře. 

Děkuji za pomoc Janu Turečkovi, Štefanu Kormaňákovi a Lukáši Paulenovi, kteří mi v závěru tréninku byli nápomocni vytvořit několik povedených záběrů, bez kterých by toto video vůbec nevzniklo. 

Archiv novinek

media+420 725 891 077