BEC Summer School v Dánsku

10/12/2014

Využil jsem nabídku Badminton Europe a zúčastnil se v termínu 19. - 26. 7. školení trenérů při příležitosti letošní Summer School konané v dánském Vejenu. Jedná se o mezinárodní kemp pro nadějné hráče ze všech evropských zemí, z České republiky to byl Vojtěch Brothánek a Jan Fiala z Astry Praha.

Do Vejenu přijelo 54 hráčů z 18 zemí, 23 trenérů z 19 zemí a 8 hlavních trenérů z Dánska (Jakob Toft), Anglie (Robert Wetherell, Jo Hughes), Nizozemska (Nathalie Mulders, Jeroen van Dijk), Finska (Kristina Danskanen), Běloruska (Vlada Cheriavskaya) a Singapuru (Desmond Tan).
 


Foto: S Rainerem Imanuelem Latupeirissou (Faerské ostrovy)

Trenéři byli školeni nejen v učebně, ale často se aktivně zapojovali do plnění skupinových úkolů v hale. Nejpřínosnější byl ale každý kontakt s hlavními trenéry. Ať už jsme se zúčastnili tréninků hráčů jako pomocní trenéři nebo jsme sami vedli tréninky s dohledem hlavního trenéra, který nám poté dával zpětnou vazbu a často navedl k zajímavým zamyšlením, které nám pomohou v dalším rozvoji a ve zlepšení naší práce. Měl jsem to štěstí, že jsem vedl tu nejsilnější skupinu hráčů. Dva z nich nakonec postoupili do samotného finále závěrečného turnaje. Takže jsem si mohl vyzkoušet trénovat hráče na mnohem vyšší úrovni, než obvykle.
 
 
Sám mohu Summer School doporučit hráčům a trenérům s chutí posunout se zase o kus dál. Byla to pro mě velká zkušenost, jazykový kurz a splnění snu v jednom.

Celý článek naleznete na webu Českého badmintonového svazu.
 
Více fotografií na facebookové stránce.


Archiv novinek

media+420 725 891 077