První turnajové krůčky

01/06/2014

I po skončení sezóny turnaje nekončí. Hráči BS Brno využili všech 5 příležitostí zahrát si na turnajích pro začínající a mírně pokročilé.

První takový turnaj pro začínající a mírně pokročilé se konal 17. května ve Velkých Pavlovicích. Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů z našeho klubu, 3 z nich dosáhli na medaile. Druhá místa obsadila Linda Chamrádová ve starších dívkách a Dominik "Justin" Zelinka ve starších chlapcích. Do nejúspěšnějšího tria se zařadil i Lukáš Kurdiovský v mladších chlapcích ziskem bronzové medaile. Na pomyslné pódium se probojovala 5. Nikola Kubová a 4. Jáchym Müller.

O víkendu 17. - 18. května se v Podivíně bojovalo o pohár města Podivína. Kromě oblastních hráčů přijali pozvání také hráči z Českého Krumlova, z Klimkovic a z Prahy. Kubovi Reichmanovi a Vaškovi Kozlovi z BS Brno se dařilo. Obsadili druhé místo ve čtyřhře a Vašek přidal ještě druhé stříbro ve dvouhře, když prohrál až ve finále s domácím Davidem Herzánem o bod v prvním setu a už výsledek zápasu nedokázal zvrátit. 

V sobotu 24. května se v Hustopečích konal turnaj pro registrované i neregistrované nadšence badmintonu. Na turnaj dorazila kromě krajských badmintonistů početná posádka pana Ludíka ze slovenského Trenčína, ale také hráči z Dobrušky a z Rychnova nad Kněžnou. Turnaj se odehrál ve čtyřech výkonnostních kategoriích. Celkový počet hráčů přesáhl sedmdesátku, ale organizátoři se s tím poprali bez sebemenších problémů. Z našeho klubu využilo jednu z posledních příležitostí zahrát si na turnaji hned 11 hráčů. Nejlépe se umistil 4. Lukášek Kurdiovský a 5. Jáchym Müller. I když ve velké konkurenci dobrých hráčů nebylo jednoduché probojovat se na medailové pozice, tak jsme u všech hráčů zaznamenali viditelné pokroky. Jen tak dál...

A ve shodný den 31. května se konaly dvě akce pro děti. Jednou byl turnaj ke Dni dětí v Ivančicích a druhou vyvrcholení letošního ročníku Babolat KIDS TOUR '14. V Ivančicích zvítězil Vašek Kozel ve dvouhře. Druhé vítězství přidal s týmovým spoluhráčem, Kubou Reichmanem, ve čtyřhře. Kuba se probojoval v mixu do finále, ale na vítězství to nestačilo a Vašek skončil v mixu 3.

Závěrečný turnaj Babolat KIDS TOUR '14 se hrál ve velkém stylu. Organizační tým Badminton School Brno pozval 8 nejlepších hráčů v každé kategorii, kteří se utkali o absolutního vítěze letošní BKT 2014. Na těchto turnajích nejde ani tak o vítězství jako o radost ze hry, první turnajové krůčky a poznávání nových přátel. Pokud bych měl jmenovat několik nadějných hráčů, i když mají před sebou ještě dlouhou sportovní cestu a bude záležet na mnoha okolnostech, tak si všímám potřebné dávky talentu a dobrého přístupu i díky podpoře rodičů u Martinky Ševčíkové z Hustopečí, Adama Veselého z Břeclavi, Matěje Rzeplinského z Českého Těšína, Dominika Kopřivy z Rožnova pod Radhoštěm, Davida Smutného z Jehnic, Matěje Hořanského z Růžďky nebo u Lukáše Kurdiovského, Štepána Preka a Martina Mejzlíka z BS Brno. Uvidíme za pět let, jestli se některý z nich dokáže prosadit v celorepublikové konkurenci. 

Archiv novinek

media+420 725 891 077