Dvě vítězství v I. lize

22/02/2014

V sobotu 22. února se v Brně na Kuklenské hrála I. liga. Utkali jsme se se soupeři z Kopřivnice, z Dobrušky a s domácími hráči Komety Brno.

Za prvoligový tým BC 66 Ivančice, ve kterém jsem hostoval už druhou sezónu, tentokrát nastoupil i David Pokorný. Jeho výkon se projevil už v prvním zápase proti Kopřivnici, když zvítězil ve dvouhře proti nadějnému mladému hráči, Davidovi Ptáčkovi a se spoluhráčkou Lenkou Brázdovou vyhrál zápas v mixu. Já jsem udolal zkušeného matadora Jaroslava Hývnara, který se ke konci zápasu zranil a nakonec v koncovce 3. setu zápas vzdal.

V druhém zápase jsme narazili na domácí Kometu Brno, posílenou čtyřmi slovenskými hvězdami. Koncovka prvního setu mojí dvouhry ještě mohla slibovat dramatický průběh, kdy jsem za stavu 19:19 nenechával mladého reprezentanta Martina Vícena v klidu. Zápas jsem nakonec prohrál ve dvou setech a ten druhý s velkým bodovým mankem. Hráči našeho klubu nedokázali zabodovat v žádném utkání kromě čtyřhry žen, kde na naše hráčky čekal pár z nižších soutěží a poslední zápas za stavu 6:1, kdy měl nastoupit David Pokorný na Toma Šplíchala, se už nedohrával.

Na závěr na nás nastoupila Dobruška s legendárním Jiřím Skočdopolem, který v dalším zápase bude hrát opět v extralize, do které patří i svými medailovými počiny v párových disciplínách. Dobruška mi postavila do cesty Bednáře, který už nebyl tak svěží jako po ránu, a tak jsem vyhrál oba sety s šestibodovým náskokem. V zápase s Dobruškou bodoval i Radek Brázda proti hostujícímu hráči Martinovi Hodkovi z Pardubic.

Pár dílčích bodíků ale nevyhrává zápas, takže jsme po posledním kole skončili na 7. místě a Ivančice budou v příštím roce hrát opět II. ligu.

Fotografie z brněnského kola ligy naleznete na facebookové stránce.